יקב קלו דה גת

היקב

יקב קלו דה גת שוכן על מורדות הרי יהודה וכרמיו נושקים לעמק איילון. בגבעות המשתפלות אל העמק גודלו ענבים במשך אלפי שנים, גת קדומה בת למעלה מ-3000 שנה נמצאת בשטח היקב. הגבעות והעמקים באזור תמכו בעיבוד גפנים במשך אלפי שנים. שילוב בין שכבת אדמה דקה המכסה אבן גיר ומיקרו אקלים יוצא דופן, מאפשרים גידול ענבי יין באיכות גבוהה במיוחד.

הכרמים

בקלו דה גת אנו מנצלים את השמרים הטבעיים המצויים בגפנים שלנו לשם התססה, ולכן הופך טעמו של היין לעשיר ומורכב, ובכך מבטא במלואו את ייחודו של הטרואר, אזור הגידול, שלנו. אופיו של האזור אשר בו גבעות משתפלות לצד עמקים, עודד גידול גפנים מזה אלפי שנים. השילוב של שכבת קרקע דקה מעל קרקע גירית, ביחד עם מיקרו אקלים ייחודי, מאפשרים טיפוח ענבים באיכות משובחת ונדירה.

בהתחשב בכל הגורמים כולם, קטנים כגדולים: קרקע, תת-קרקע, גבהים ומיקרו-אקלים, לכל כרם הותאמו הזנים האופטימליים ליצור הענבים האיכותיים והמובחרים ביותר.

הייננים

בשנת 1998, אייל רותם, בעלים ויינן שלמד ייננות באוסטרליה, החל לנטוע כרמים ולבנות את מבנה היקב על האדמה המקיפה את הבית, ובכך החל להגשים את חלומו משכבר הימים. לאחר חודשי בדיקה וניתוח קפדני של חלקות אדמה שונות, אייל רותם נטע מבחר זני ענבים אצילים: קברנה סובניון, מרלו, פטיט ורדו, סירה ושרדונה, עם כמויות קטנות וניסיוניות של סוביניון בלנק וויוגניאר. למרבה המזל, וגם בהסתמך על מחקרים מדעיים, אך גם עם כמות לא מבוטלת של אינטואיציה, בחירת החלקות על ידי אייל והתאמתן לזני הענבים השונים התגלו כמדוייקות, כפי שחזרו והראו עונות הבציר עד היום.

היינות

עמק איילון, 2013 – יין הדגל של קלו דה גת: אלגנטי ומלא יחד עם פוטנציאל יישון מפתה. שנסון בנלק, 2018 – צרפתי וצעיר לשתייה קלילה לצד תיחכום נהדר. שנסון רוז’, 2017 – יין אדום קל לשתייה, קליל ומפתה. שרדונה, 2017 – הותסס בחבית וייושן. טקסטורה מלאה ומאוזנת עם ארומה וטעם שופעים. הראל סירה, 2015 – ללא פילטר: טקסטורה משיית ופירות בשלים מאוזנים על ידי אדמתיות מתובלת. נהדר עם אוכל, או בלעדיו. הראל מרלו, 2017 – מרלו גמיש ועשיר עם מרקם קטיפתי. רך וסקסי. הראל קברנה סוביניון, 2015 – פירות שחורים ותבליני אפייה מקשטים את המבנה של כיפת הזגים הנועזת הזו. רוזה, 2017 – רוזה בסגנון חדש, מעוגל ומורכב. מושלם בליווי אוכל ים תיכוני.

כרטיס ביקור

יקבי הראל עמק איילון 9974000

972-2-9993505 Fax: 972-2-9993350 closdegat@closdegat.com