יקב מרגלית

היקב

יקב מרגלית הינו יקב משפחתי אשר הוקם בשנת 1989. בשנת 1994 היקב עבר למיקומו השני במטע ליד חדרה. מיקומו הנוכחי הינו במושבת בנימינה, סמוך לרצועת החוף, באמצע הדרך בין תל אביב לחיפה.

היקב הקטן הושק בשנת 1991 ולאט לאט עורר עניין רב. היה זה יקב הבוטיק הישראלי הראשון בתעשיית היין, אשר עד אז נשלטה ביד מיעוט יקבים, בינוניים וגדולים. כעבור עשור, כשיקב מרגלית התבסס וקיבל הכרה, נטענו את שני הכרמים הראשונים שלנו בגליל העליון ובבנימינה. בשנת 2011 נטענו את הכרם השלישי שלנו בזיכרון יעקב. הייצור גדל בהדרגה מ- 80 ארגזים בבציר 1989, לייצור הנוכחי השנתי של 2500 ארגזים בקירוב.

הכרמים

מתוך עקרון איננו קונים ענבים ממקור חיצוני כלשהו ואנו מייצרים את היינות שלנו מענבים שאנו מגדלים בעצמנו. בכך יש לנו שליטה מלאה בכל הקשור לתרומת הגורם האנושי לאיכות הענבים ולנו נותר להיות תלויים רק בטבע ובתנודות מזג האויר בכל עונה.

בנוסף, ללא השקיה גם לא נדרש דישון כימי, שהוא הכרחי בשיטת ההשקיה המקובלת, מכיוון שבעומק האדמה יש כמות רבה של מינרלים שאינם מתכלים במהירות כמו בגובה פני השטח. התוצאה הסופית מהטיפול בכרם באופן זה, מניבה גרגרי ענבים קטנים ויין באיכות פוטנציאלית גבוהה יותר.

כאשר הענבים מגיעים להבשלה מלאה אנו בוצרים באופן ידני את האשכולות בארגזים קטנים של 10-20 ק”ג. באופן כללי בכרמים שלנו היבול יחסית קטן וניתן לתארו כך שכל גפן מייצרת כשני בקבוקי יין.

הייננים

יאיר מרגלית, המייסד והבעלים, ובנו אסף, יינן ובעלים, עובדים יחד על מנת לייצר יינות מהמובחנים ומלאי אופי המיוצרים היום בישראל. הם מלאי תשוקה לגבי ייצור יינות במינימום התערבות ומלאי התלהבות לגבי תפקידם בתרגום שפת הטבע דרך הכרמים.

יינות

ריזלינג, 2017 – ריזלינג מובחר. אחד מציוני הדרך של יקב ישראלי. בעל טעמים מושהים של חומציות צלולה ואשכולית בשלה ביין הלבן המרשים הזה.

אופטימה, 2017 – לבן עוצמתי המיוצר על ידי יקב הבוטיק הראשון בישראל. הופק מענב חדש, מרגלית בלנק, שנמצא בכרמים שלהם עצמם.

שלוות אמת. פרדיגמה GSM  2017– היין הראשון שאי פעם יוצר מענבים מדרום רוהן, גרנאש, סירה ומורוודה, על ידי יקב הבוטיק הראשון בישראל. גרגרי תות בשלים ואדמדמות זוהרים מהיין המתובל והנעים לשתייה הזה, המהווה ציון דרך משמעותי.

קברנה סוביניון, 2016 – כרם יחידני, מהיוצר האגדי שהתחיל את הכל. בשל ופתוח עם פירות אדומים ושחורים ותבליני אפייה שמשהים את הטעמים. יינות אלו מתיישנים בצורה חלומית, במידה ותוכלו לחכות 😊

קברנה פרנק, 2016 – מכרם יחידני, מביא לידי ביטוי את הפוטנציאל של יין ישראלי. טעמי פירות שחורים דחוסים ופרחים כהים מאוזנים על ידי טאנינים אדמתיים ומפולפלים. מתיישן נהדר.

אניגמה, 2016 – יין הדגל של מרגלית. תערובת של כרמים יחידניים, יין עגול, עשיר, דחוס ומורכב. טעמי שזיף שחור, תבליני אפייה, עור וקמצוץ עשבי תיבול הופכים אותו ליין בלתי נשכח.

כרטיס ביקור 

יקב מרגלית, רחוב התחנה 60, בנימינה גבעת – עדה

margalit-winery.com

054-628-5666