יקב בר מאור

היקב

יקב בר מאור מתמחה ביינות מקומיים מרמת הנדיב, אזור היין המסורתי הוותיק ביותר בישראל, תוך שימוש בשיטות עבודה מסורתיות, חקלאות יבשה ומינימום התערבות. כל יין נעשה בעבודת יד ומשקף נאמנה את האזור. היקב ממוקם בעיר היין בנימינה, סמוך לתחנת הרכבת בנימינה, ומספר קילומטרים מהכרמים ברמת הנדיב. רמי בר מאור הינו חלוץ בישראל בתחום הכנת היין בשיטה הטבעית יותר, עם מינימום התערבות, שימוש במיץ הניגר באופן חופשי בלבד והינו תומך נלהב של האזור.

היקב מפיק 25,000 בקבוקים של יינות שולחן איכותיים בשנה. היינות של בר מאור נמכרים במסעדות מובילות ובחנויות המתמחות ביין בישראל. מדריך כיס היין של יו ג’ונסון (מדריך המישלן ליינות) דירג את היקב כאחד הטובים בישראל. היקב זכה בשני כוכבים, כלומר “יינות מעל לממוצע”. יינות בר מאור מתוארים כ”פראיים ומסקרנים”.

הכרמים

יקב בר מאור הינו חלוץ ברמת הנדיב (ביקעת הנדיב), מדרום לזיכרון יעקב. מקור השם הוא הברון אדמונד דה רוטשילד אשר ייסד את תעשיית היין הישראלית המודרנית בסוף המאה ה-19. באזור זה הוא בחר לנטוע את הכרמים הראשונים שלו, כך שזהו אזור הכרם הישראלי העתיק ביותר בזמנים המודרניים. רמת הנדיב היא חלק מרצועת החוף הצפונית, המקיפה את המדרונות הדרומיים של הר כרמל ומשקיפה על הים התיכון.

רמי בר מאור הינו מאמין נלהב בחשיבות ייצור היין בתוך הכרם ופועל בהתאם למשטר משלו, עם הרבה אמונה ונחישות. גפנים הפונים צפונה, שימוש בצימוח הגפן כאפיריון הצללה ואי השקייה של הכרמים (נדיר במיוחד בישראל) – כל אלו מאפשרים את ייצור היינות עם רמה גבוהה של חמיצות טבעית. אלו מעניקים את החיות והרעננות הייחודיים כל כך ליינות בר מאור.

הכרמים נשענים על גשמי החורף בלבד, ללא שימוש בדישון מלאכותי. הדבר גורם לשורשי הגפנים להעמיק את הצימוח שלהם באדמה לצורך חיפוש אחר מים ומיקרו הזנה טבעיים, מה שתורם ליצירת בציר ייחודי באמת.

קרקע הרנדזינה עם אבן גיר לבנה, תזכורת עתיקה של ים התטיס, מהווה ריסון טבעי לצימוח יתר, מה שמקדם את הרעננות והחמיצות הטבעית הגבוהה של היינות.

הזנים שאנו מגדלים כוללים: סוביניון בלנק, שרדונה, מרסלן, קריגנן, סירה, מרלו וקברנה פרנק.

הייננים

יקב בר מאור נוסד על ידי רמי בר מאור, אדריכל לשעבר במקצועו, הניחן בתשומת לב לפרטים ולאסתטיקה. לאורך שנים הוא עבד לצד הפסל המפורסם דני קרוואן, וחווה כיצד ערכים אסתטיים והקשר חוברים יחד בעבודת אמנות. הוא התמחה ביקב מרגלית, אחד מהיקבים המובילים בישראל, והינו בוגר לימודי Cellar-Master Diploma לגידול גפן וייצור יין במכללת תל חי.

בר מאור מעורב לחלוטין בכל היבטי היקב, החל מגידול הענבים, הכנת היין, מטלות אדמיניסטרטיביות וקבלת האורחים. סבר הפנים הרציני והשקט שלו מתחלף בחיות והתרגשות כשהוא מדבר על הכרמים והיינות. כל תוויות היין עוצבו בבית ומתאפיינות בשנינות, הומור ויצירתיות.

היינות

פילוסופיית הכנת היין של יקב בר מאור תומכת ביינות עם אחוז אלכוהול נמוך יחסית, מלאי אופי וחומציות נפלאה, מה שהופך אותם למושלמים לאקלים הישראלי ומתאימים למטבח המקומי.

היינות מחולקים לשלוש תוויות:

תווית הנדיב היא תווית רמת הכניסה. ממסך יין לבן, רוזה בשם תמוז, ויין עם גוף מלא יותר ועגול בשם לילית.

תווית הנדיב מתאפיינת בקלילות השתייה שלה ובעסיסיות.

היינות החד זניים כוללים: זן סוביניון בלנק, שרדונה, קברנה פרנק, סירה ומרלו רד מון.

תווית הכרם היחידני מתאפיינת בארומה מפולפלת, מינרלית, גירית וירוקה ביינות הלבנים,

ובארומה פרחונית עם פירות סגולים עם תבלינים יבשים ומינרליות, ביינות האדומים.

ולבסוף ישנו יין גולת הכותרת המכובד: ארכיטיפ: ממסך של סירה, קריגנן ומרסלן, מתאפיין בהיותו מתוחכם, רב שכבתי, גרגרי תות שחורים, תבלינים מיובשים ומינרליות טובה.

הנדיב:

הנדיב בלנק – סוביניון בלנק ושרדונה

הנדיב רוזה – 100% מרסלן. ורוד עדין ומרענן.

הנדיב תמוז – מרסלן. בלנד קייצי, מרענן.

הנדיב לילית – סירה וקריגנן. גוף מלא, מעוגל וטעם עשיר.

כרמים יחידניים:

סוביניון בלנק – גרידת לימון, תפוח ירוק מינרלי.

שרדונה – ארומטי וריחני. סגנון מודרני. יין לאוכל.

קברנה פרנק – נגיעות עשבוניות, מתובלות ומרעננות.

רד מון – מרלו. ייחודי, גמיש ומורכב.

סירה – פרחים סגולים ריחניים ובשרניים.

יין הדגל:

ארכיטיפ רזרב – סירה, קריגנן ומרסלן. בעל מורכבות גבוהה. בוהק.

כרטיס ביקור

יקב בר מאור

www.barmaor.com winerami@gmail.com

054-4388894 / 077-3488894

המלאכה 12, בינימינה